Taşınma Yapıldı: Webailesi işletmesinin tüm aktif hizmetleri TKY.NET.TR adresine taşınmıştır. Bu vakitten sonra webailesi forum olarak devam edecektir. Detaylar için tıklayınız.

Sanal Dedicated Nedir? Ne İşe Yarar?

Konu

#1
Merhabalar, sanal dedicated webailesi tarafından geliştirilmiş olan özel sanallaştırma ve yönetim sistemidir. Webailesi tarafından geliştirilen özel kontrol paneli üzerinden tüm işlemleri tek tıkla yapabilirsiniz aynı zamanda tüm sistemi en basit düzeyde yönetebilirsiniz. Sanal dedicated kullanmak için KVM, Elektirik ücretleri, ISO Düzenlemeleri gibi bir çok şeyi kafanıza takmanız gerekmez sizin yerinize webailesi ücretsiz olarak paneller üzerinden size desteklemektedir.

Panel üzerinden yapabileceğiniz işlemler aşağıdaki şekildedir,

Sanal dedicated panelimizin ana sayfasından tüm sanal sunucularınızın istatisliklerini ve bir hata mevcut ise bu hata notlarını görebilirsiniz,
ds-ansayfa-7451IPv4 Yönetimi sayfası üzerinden size ait olan tüm ip adreslerinizi görüntüleyebilir aynı zamanda ileride gelecek olan güncelleme sayesinde mac ayarlamaları yapabilirsiniz.

ds-ipv4yonetimi-7452Sanal Sunucu Oluştur, sayfası üzerinden tek tıkla dilediğiniz işletim sistemini dilediğiniz özellikler ile anında kurabilir ve yönetmeye başlayabilirsiniz.

ds-sunucu-olustur-7453

Kurulumu başlattıktan sonra "Sanal Sunucularım" sayfasına giriş yaparak kuruluma başlattığınız sunucunun kurulum aşamalarını panelimizden üzerinden izleyebilirsiniz,

ds-kurulumu-izle-7454

Kurulum bittikten sonra "Yönet" kısmına erişiminiz açılacaktır. Erişim açıldıktan sonra yönete basmanız durumunda oluşturduğunuz sanal sunucuyu her bakımdan takip edebilirsiniz ve tek tıkla yönetmeye devam edebilirsiniz.

ds-can-alici1-7458
ds-can-alici2-7455
ds-can-alici3-7456

Sanal dedicated ürünümüzün en büyük özelliklerinden birisi olan tek tıkla dedicated hizmetinize ram, cpu, disk ve IPv4 ekleyebilirsiniz. Bunun için dedicatedin kapatılıp KVM üzerinden güncelleme yapılmasınada gerek yok. Tek yapmanız gereken paneliniz üzerinden gerekli işlemleri gerçekleştirmek ve sonrasında dakikalar içersinde ekstra talep ettiğiniz özellikler otomatik olarak hizmetinize eklenecektir.

ds-extra-ozellik-7459


ds-extra-ram-7460
Dert etmeyin webailesi ekibi her konuda 7/24 sizinle! 

Peki Sanal Dedicated nasıl satın alabilirsiniz?
Adım adım satın alımı şu şekilde yapabilirsiniz,

  1. Bir webailesi.com üyeliği oluşturup gerekli doğrulamaları gerçekleştirin.
  2. Size en uygun sanal dedicated paketini seçin ve sepetinize ekleyin.
  3. Sepet sayfası üzerinden ödeme & fatura işlemlerini gerçekleştirin.
  4. Hizmetlerim sayfasına giriş yaparak hizmetinizi görüntüleye basın sonrasında açılan sayfadan yönet kısmına tıklayın.
İşlem bu kadar basit. Sizde webailesi ile artık dedicated yapısına taşıyabilirsiniz. Unutmayın webailesi görevlileri 7/24 sizin yanınızda!


webailesi.com

Sıkça Sorulan Sorular(S.S.S);
Satın aldığım hizmet anında aktif edilecekmidir?
Evet, satın alım işleminizden sonra hizmetiniz anında kullanılabilir olacaktır. Webailesi hizmetleri tam otomasyonlu şekilde çalışmaktadır.

Sanal dedicated kullanmam için esx veyatta benzer programların kullanımını öğrenmelimiyim?
Hayır, webailesi size sektörün en anlaşılır ve kusursuz yönetim panelini sunmaktadır. Hiç bir teknik bilgi gerekmeksizin sizde sanal dedicated kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sanal dedicated ürünlerinde kaç adet VDS/VPS oluşturabilirim?
Burası işin en güzel yanı sanal dedicated ürünlerimiz ile sınırsız sayıda VDS/VPS oluşturabilirsiniz ve hepsini tek bir panel üzerinden rahatlıkla yönetebilirsiniz.

Her hangi bir sorunda siz yardımcı olabiliyormusunuz?
Evet, webailesi ekibi SLA 2 Hizmetini ücretsiz olarak sunmaktadır. Ürünlerimizden kaynaklı tüm işlemlerde teknik ekibimiz sizin yanınızda
Cevapla
#2
Merhaba.

Ubuntu 20.04 üzerinde QEMU/KVM kullanarak CoreOS imajı yükleyip çalıştırmam gerekli. Sanal Dedicated sunucularınızda bu işlem mümkün mü? Mümkünse uzun süreli kullanım için sipariş vermeyi düşünüyorum.
Cevapla
#3
(12-01-2022, 15:41)Wrench Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba.

Ubuntu 20.04 üzerinde QEMU/KVM kullanarak CoreOS imajı yükleyip çalıştırmam gerekli. Sanal Dedicated sunucularınızda bu işlem mümkün mü? Mümkünse uzun süreli kullanım için sipariş vermeyi düşünüyorum.

Merhaba, sanal dedicated hizmetlerinde KVM Desteği bulunmamaktadır. KVM ve kendi imajlarınız için fiziksel sunucu hizmetlerimizden size en uygun paketi seçip sipariş vermeniz gerekmektedir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın