Planlı Bakım Duyurusu | 23:00 Bakım Başlangıcı

Konu

#1
29.08.2021(Bugün) 23:00'da bakım çalışması başlayacaktır.

Merhabalar, webailesi.com üzerinde(sadece internet sitemizde) büyük bir bakım çalışması gerçekleştireceğiz bu bakım kademeli olarak şu şekilde ilerleyecektir,
  • Ürün panllerinin sırasıyla bakımı, bakım yapılacak paneller sırasıyla şu şekildedir,
  1. CS 1.6 Maç Paneli
  2. CS 1.6 Fun Paneli
  3. TeamSpeak3(Web panelli) Paneli
  4. SinusBot Paneli(WA Panel bakıma alınacak botların kendi paneli aktif olacaktır)
  • Webailesi.com genel olarak kapalı(bakım modu) sistemine geçecektir. Bu süreç 1 saat ile 48 saat arasında sürmesini bekliyoruz ara ara internet sitesini aktif edebilir veyatta bakım modunda tutabiliriz.
  • Webailesi genel olarak kapatılarak(10 dakika komple kapalı tutularak DNS ve webailesi.com adresini barındıran cihazin yıllık bakımlarının yapılması(termal macun, temizlik vb.) planlanmaktadır) Bu kesintinin arından webailesi.com yeni sistemiyle aktif konuma tekrar getirilecektir.

NOT: Bakım esnasında hiç bir ürün kısa süreli bile kapatılmayacaktır bakım sadece panellerde ve internet sitesinde olacaktır.
Cevapla
Cevapla
#3
Planana uyuyoruz ve bir terslik çıkmaz ise bugün veyatta yarın yeni sistemini kademeli olarak aktif etmeye başlayacağız.
Cevapla
#4
Bugün güncelleme yetişmeyecek gibi aslında her şeyi bitirdik bir kaç gün önce ancak test etmek istiyoruz bir kaç bölmü daha. Kontrolleri yapıyoruz yarın akşam üzeri bir sorun çıkmaz ise açılışını yapacağız.

Yeni sistemde sizi bekleyen karşılama ekranı;
ds-forum-bildiri-6708
Cevapla
#5
CXS Lisansının teslimatını bekliyoruz teslimat sonrasında bakıma başlayacağız bu 24 saat sürebilir.

DirectAdmin sunucumuzdada belirli güvenlik testlerini yapmaktayız. Belirtilen iki eksiğimizden sonra bakıma başlayacağız.
Cevapla
#6
CXS Lisansını bekliyoruz(Anında teslim edilen bir lisans değil 24 saat beklememiz gerekiyor). Aynı zamanda LiteSpeed yapılandırması yapıyoruz hosting paketlerimizde hizmet vermesi için bu sıradada yatqa ürünlerimiz için bir panel geliştirdik.

Tek tıkla yurt dışı girişleri, indirme ve yükleme hızlarını proxy kullandırtarak arttırabilirsiniz. Aynı zamanda paket kullanımlarınızı artık panel üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Zamanımız olsa otomatik kurulum yatqa hizmeti verecektik ancak güncellemeyi geciktirdiğimiz için bunu ileride yapacağız.
ds-yatqa-paneli-6729
Cevapla
#7
CXS, LiteSpeed ve CloudLinux lisanslarını halletik sadece CXS Yazılımını sistemimize entegre etmek kaldı ve bir kaç ufak tasarım işleri kaldı gibi aynı zamanda Sanal sunucu hizmetimizde windows iso dosyasını düzenleyip disk genişletmesini yapacağız. Tahminen bu akşam veyatta gece yeni sisteme geçişler sağlanacaktır.
Cevapla
#8
CXS, LiteSpeed ve cludlinux lisanslarını hallettik. Windows iso içinde düzenlemeler yaptık ve bitirdik. Hostingin otomatik yedekleme kodlarında bir arza bulduk ve onuda onardık. Aynı zamanda bireysel hostinglerine static ip adresini iptal ettik sadece reseller hosting adreslerine static ip ekledik. Her şey bitti gibi bir sorun olmazsa saat 23:00 gibi bakım düşünüyoruz.
Cevapla
#9
Gördüğümüz kadarıyla bir eksiğimiz kalmadı. Alan adı sayfamızda bir kaç düzenleme yapmamız gerekiyor onuda 23:00'a kadar halledebiliriz gibi. 21:00'dan sonra eski market sistemine erişimlerde sorun yaşayabilirsiniz aynı zamanda belli kategorilere ve konularada erişim sorunu yaşayabilirsiniz.
Cevapla
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın