IGTV Nedir? Nasıl Kullanılır?

Konu

#1
Bundan önce farklı farklı video paylaşım platformları görmüş olsak da Instagram tarafından paylaşılan IGTV, rakiplerinden farklı özellikleriyle ayrılan uygulama ile ilgili bilgileri yazımızda size aktarıyoruz.

Instagram, mobil kullanıcılar için oluşturduğu video paylaşım platformu IGTV’yi kullanıma açtı. İster Instagram üzerinden ister ayrı bir uygulama olarak kullanılabilen IGTV de üreticiler 1 saate kadar dikey formata sahip olan videolar paylaşmanıza imkan veriyor.

IGTV’yi ayrı bir uygulama olarak kullanabilmeniz için App Store veya Play Store uygulama marketlerinden indirmeniz gerekiyor. Farklı bir uygulama indirmeden kullanmak istiyorsanız Instagram’ı son sürüme güncelleyebilirsiniz.

IGTV Kullanımı
Instagram’ı kullanan herkes aynı zamanda IGTV kullanıcıdır. Bu yüzden uygulamaya giriş yaptığınızda önünüze direkt gelecek olan “devam et” seçeneğini kullanabilirsiniz. Ancak farklı bir hesapla da uygulamaya giriş yapmanız mümkün.

Uygulamaya girdiğinizde karşınıza dört farklı sekme çıkacak. Takip ettiklerin bölümünde takip ettiğiniz kişilerin paylaşımları, Senin için bölümünde uygulamanın beğenebileceğinizi düşündüğü paylaşımlar, Popüler alanında ise ilgi alanlarınıza göre popüler paylaşımları görebilirsiniz. İzlemeye devam et ile ilgili bölümde önceden izlemeyi yarım bıraktığınız videoları seyretmeye devam edebilirsiniz.

Sekmeleri alt tarafa aldığınızda ekranın en alt bölümünde videoyu ileri/geri hareket ettirebileceğiniz, beğenip yorum gönderebileceğiniz, arkadaşlarınıza göndermeniz için gerekli olan araçlar yer alır. Uygulamanın arkasında videolar otomatik olarak oynar ancak bu videoların seslerinin açılması için sesinizi bir basamak kısıp, açmanız gerekmektedir.

Uygulamada yalnızca video izlemek için değil, ürettiğiniz içerikleri de paylaşmak için kullanmak istiyorsanız platformda kanal açmak oldukça basittir. IGTV sekmelerinde bulunan profil resminize basın ve “ileri” “kanal oluştur” adımlarını takip edin. İşte hazır! Sizin de bir IGTV kanalınız var. Ekranın sağ/orta kısmında yer alan “+” simgesine tıklayarak videolarınızı kanala göndermeye başlayabilirsiniz.
Cevapla
#2
Teşekkürler
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın