İnstagram Repost Nasıl Yapılır?

Konu

#1
Instagram Repost nasıl yapılır? / Repost for Instagram nedir? | Facebook ve Twitter’da gördüğünüz bir içeriği tekrar paylaşmanız oldukça kolay. Ancak, Instagram’da gördüğünüz bir içeriği kendi hesabınız üzerinden paylaşmak istediğinizde ekran görüntüsü almanız veya video ise önce indirmeniz gerekiyor.
Zira, Instagram’da Twitter’da olduğu gibi retweet veya Facebook’taki gibi Paylaş butonları kullanıcılara sunulmuyor. Ancak, Instagram Repost işlemi sayesinde (Repost for Instagram) takip ettiğiniz kişiler tarafından paylaşılmış olan bir fotoğraf veya videoyu doğrudan kendi hesabınızda paylaşabilirsiniz.
Bir gönderiyi repost ettiğinizde alt köşesinde içerik sahibinin kullanıcı adı ve repost ifadesi beliriyor. Bu sizin emeğe saygı göstermeniz anlamına geldiği için oldukça hoş karşılanırken, içeriğin size ait olmadığını belirtiyor.

Instagram Repost Nasıl Yapılır? Repost for Instagram kullanımı!
Herhangi bir gönderiyi repost etmek için ilk olarak Google Play Store veya App Store’dan Repost for Instagram uygulamasını indiriyoruz. İndirip giriş yaptıktan sonra tekrar paylaşmak istediğimiz fotoğraf veya videoyu buluyoruz.
Uygulama marketlerde bu işlem için onlarca farklı uygulama olduğu için arayüzleri farklılık gösterebilir. Ancak, temelde yapılması gereken işlemler aynı.
Repost ifadesinin nasıl görünmesini istediğinizi seçebiliyorsunuz. Bu ifadeyi dört farklı köşeye alabileceğiniz gibi hiç görünmemesini sağlayabilirsiniz.
İkinci aşamada ise orjinal paylaşımdaki açıklamayı doğrudan kopyalayabilir veya kendi açıklamanızı yazabilirsiniz. Sonrasında ise tek yapmanız gereken Instagram’a geçiş yaparak gönderiyi paylaşmanız.

Instagram Hikayeler Repost nasıl yapılır?
Aynı zamanda Instagram’da gördüğünüz bir paylaşımı Hikayeler üzerinden 24 saatliğine takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Bunun için tek gereksinim gönderiyi paylaşan hesabın herkese açık olması.
Bunun için gönderinin altındaki beğen ve yorum butonlarının hemen yanında yer alan Gönder butonuna tıklıyoruz. Açılan listede arkadaş listenizdeki herhangi bir kişinin aksine en üst kısımdaki ” Hikayeler’e ekle ” seçeneğine tıklıyoruz.
Geriye sadece Hikaye üzerinde gönderinin şeklini düzenlemek ve varsa istediğiniz açıklamaları eklemek kalıyor. Repost için yapmanız gerekenler bu kadar basit.
Son Düzenleme: 31-01-2020, 18:57, Düzenleyen: NightmaRe.
Cevapla
#2
Teşekkürler
EKLENTİ YAZMIYORUM, YAZMAYIN ARTIK.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın