CFG Nedir ? Nasıl Kurulur ? Nasıl Çalıştırılır ? Nasıl Kapatılır ?

Konu

Güneş Sembolü #1
CFG Açıklama

Cfg adı configuration’dan gelmektedir. Yani konfigürasyon ayarlarımızı tutan bir dosyadır. Counter-strike ile ilgili sitelerin hata giderme sayfalarında “config.cfg’yi silin düzelir.” cümlesini görmüşsünüzdür. Config.cfg dosyası counter’ın kendi otomatik olarak kaydettiği ayarlar dosyasıdır. Biz ise kendi cfg dosyamızı counter konsolunda çağırarak kendi ayarlarımızı CS’ye yüklemiş oluyoruz. Nedir bu ayarlar? En kolay örneğiyle nişan almamızı sağlayan ortadaki nesnenin rengi veya büyüklüğü gibi vb..

CFG Kurulumu

Cfg dosyasını kullanmak için internetten indirdiğiniz herhangi bir cfg’yi masaüstüne dosya halinde koyun (rar içinde ise çıkarın yani ). Daha sonra “C:\Program Files\Valve\cstrike\” yolunu takip edin ve buraya dosyayı kopyalayın. Kurulum işlemi bitti.

CFG Nasıl Çalıştırılır ?

Şimdi sıra çalıştırmada. Öncelikle tavsiyem cfg dosyasının adını kendinize göre veya kısa olacak şekilde değiştirin. Artık Cs’yi açabiliriz. Counter-strike açıldı ise hemen ESC tuşunun altındaki “é” ve tırnak işaretinin bulunduğu tuşa basıyoruz. Açılan pencere meşur konsol penceresidir. Cfg dosyamızı çalıştırmak için konsola “exec cfgadi.cfg” yazıyoruz. Burada “exec” bir dosya çağırmamız yani çalıştırmamız için gerekli olan koddur. Cfgadi.cfg’yi de kendinizinki ile değiştirirsiniz artık.

CFG Nasıl Kapatılır?

Cfg’mizi çalıştırdığımızda oyun otomatik olarak bazı kodları config.cfg dosyasının içine kopyalar. Bu şekilde oyun her çalıştığında aynı kodlar aktif olur. Tek yapmamız gereken config.cfg dosyasını silmektir. Silmekten çekinmeyin oyun zaten daha sonra aynı dosyayı oluşturacaktır. Ancak default yani varsayılan oyun ayarlarını içine ekleyecektir. Peki bu dosya nerde derseniz hemen alta ekledim. Alttaki dizinden dosyayı temizleyebilirsiniz. Aslında dosyayı silmeden içindekileri silseniz de olur. Notepad ile açarak içindekileri silebilirsiniz.
Cevapla
Cevapla
Cevapla
#4
Teşekkürler
Cevapla
#5
Teşekkürler.
Cevapla
#6
Teşekkürler
Lütfen tasarım için özel mesaj atmayın.
Cevapla
#7
Teşekkürler
Cevapla
#8
Teşekkürler
Cevapla
#9
Teşşekürler.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın