Termux Paketi

Konu

#1
Paket Fiyatı: 50 TL

Ödeme Şekilleri: Ziraat Bankası, Papara

Paket Açıklaması:

Termux Nedir ? 
Termux, root izni gerektirmeyen linux tabanlı android terminal emülatörüdür. Cihaza ilk kurulum oldukça hafiftir ve minimum temel paketler kurulur. Sonradan paket yönetici ile ek paketler kurulabilir veya kaldırılabilir.
Termux’u google play’den veya apk olarak indirebilirsiniz. Sistem gereksinimleri için Android sürümü en az 5.0 olmakla birlikte 5 ve 6 sürümlerde sorunlarla birlikte geliyor. Sorunsuz sürüm için 7.0 ve üstü sürüme sahip olması gerekiyor.
Basit bir tanımla açıklayacak olursak; Linux’un mobile versiyonları diyebiliriz. Linux ile yapabileceğiniz birçok basit fonksiyonu termux üzerinden de basitçe yapabiliyorsunuz.
Ancak, çok ağır ve işlem gerektiren fonksiyonları burada yapamayabilirsiniz. Günümüzdeki telefonlar her ne kadar sistemsel olarak güçlü olsa da hâlâ bilgisayarlarla kıyaslanamazlar. Bu yüzden bazı durumlarda sistem yetersiz kalabilir.

Termux İle Neler Yapılabilir ?

Termux linux tabanlı olduğundan kullanımı oldukça geniştir. Python, Ruby, Perl gibi programlama dillerinin son sürümlerini kullanılabiliyor olması basit kodlar ve programlar yazılmasına imkan veriyor.

Bunlardan hariç;

*SSH ile uzak sunuculara erişim
*Dosya aktarımı ve senkronizasyonu
*Proje oluşturabilme
*Github projeleri
*Özelleştirebilme
gibi çeşitli fonksiyonları gerçekleştirebilirsiniz.

termux

Paket İçindekiler:

- Termux kullanımı

- Termuxun özelleştirilmesi

- 311 Adet tools
DISCORD: PawNod#6281 - Satın alımlar ve satış konuları desteği için ulaşabilirsiniz : Eklentilerim
Cevapla
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın