Silinmeyen Dosyalar Nasıl Silinir ?

Konu

#1
Bilgisayarlarda bu tarz dosya veya klasörlere rastlamak oldukça normal bir hal aldı diyebiliriz.Sebepsiz yere, içi boş olduğu halde dosya silinmiyor. Günlerce uğraşıyoruz, bilgisayarı kapatıp açıyoruz ama nafile dosyalar adeta nuh diyor peygamber demiyor. Bu yazıda silinmeyen dosyaları nasıl silebileceğimizi anlatacağım.

Bazı dosyalar sistemde açık olduğu için silinmeyebiliyor yani biz farketmeden dosya arkaplanda çalışır durumda kalabiliyor haliyle de biz dosyayı silmeye çalıştığımız sırada hata ile karşı karşıya kalıyoruz. Karşı karşıya kaldığımız bu hata da öyle sıradan bir hata değil belki de Dünyanın en saçma hatasıdır desek yeridir. Her neyse konuyu fazla uzatmadan bu dosyalar nasıl siliniyormuş ona geçelim.


Silinmeyen Dosyaları Silme Programı: Unlocker


Bazı kullanıcılar genellikle program ile uğraşmak istemeyip programsız yöntemler ile bu sorundan kurtulmayı düşünüyorlar lakin yaptığım onca araştırma sonucunda bende dahil olmak üzere bir çok kullanıcı programsız yöntemler sayesinde bu dosyaları silemediler. Çoğu programsız yöntem ne yazık ki çözüm vermiyor. Programın ismini görüp hemen sayfayı terk etmeyin çünkü bu programın kullanımı oldukça basit olduğu gibi kurum da gerektirmiyor ve boyutu da oldukça düşük.


Evet, Unlocker isimli program silinmeyen dosyalar konusunda kendini ispatlamış alanında lider bir program diyebiliriz. Unlocker sayesinde oldukça kolay bir şekilde silinmeyen dosyalarınızı silebilirsiniz.


Aşağıdaki videodan unlocker programının nasıl kullanıldığına ulaşabilirsiniz. Videonun altında da programın indirme linki bulunmaktadır oradan programı ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.


2.Yöntem

Silinmeyen dosyaları veya klasörleri silmeyle ilgili bulduğum bu yeni yöntemi ek olarak sizlere de paylaşmak istedim. Bilgisayarınıza ek bir program kurmadan silinmeyen dosya veya klasörleri silebileceksiniz.
  • Silinmeyen dosya veya klasöre sağ tıklayın ve “Arşive Ekle” butonuna tıklayın.

  • Açılan pencerede Arşivleme Seçenekleri kısmında bulunan “Arşivledikten sonra sil” seçeneğini işaretleyin.


  • Son olarak “Tamam” butonuna tıklayın ve arkanıza yaslanın.
Cevapla
#2
Teşekkürler
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın