Server açmadan önce dikkat etmeniz gerekenler

Konu

#1
Pvp oyuncularının bir çoğu kapanıp giden ve destek sisteminin getirilerek eşitliği bozulduğu serverlardan sıkılarak kendileri ve arkadaşları için uzun soluklu bir server açmak istiyor. Peki Knight online server açmadan önce nelere dikkat etmeliyiz? Nereden başla malıyız? hepsi bu konuda.

Ne amaçla server açacağınıza karar verin.
Açacağınız serverdan para mı kazanacaksınız yoksa sizde bu server da bir oyuncu olarak uzun süre devam mı etmek istiyor sunuz? Gerçeği söylemek gerekirse iyi bir serverın aylık maliyetleri can sıkıcı olabilir o yüzden yazıyı okumaya devam ederek neler yapabilirsiniz hepsini anlatacağım.

Oyuncu kitlesini iyi hesaplayın ve ona uygun bir database seçin.
CZ PK, Andream PK, Myko ve Homeko bu databaselerden kısaca bahsedeceğim hepsinin kendine has oyuncuları vardır. Ancak en çok oyuncu myko ve homeko serverlarda bulunur. En sadık oyuncuları da bu serverlarda bulursunuz çünkü oyuncu karakterini geliştirmek için emek vermiştir.
CZ PK, Ardream PK, bu serverlarda oyuncuların tüm itemleri hazırdır direk girip pk atabilirler azımsanmayacak kadar oyuncu kitlesi bulunmaktadır.
Server kurulumu ve yönetimine yeni başlayacak kullanıcılar için ilk tavsiyem PK serverlardır.

Database mi seçtim ne yapmalıyım?
Databasenize karar verdikten sonra bug ve açık bulunmayan mümkünse kendinizin editleyebileceği bir database edinin ilk kurulumu her zaman kendi bilgisayarınıza yapıp testlerinizi gerçekleştirin. Profesyonel destek almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Server filesları nereden edineceğim?
Forumda ya da internette bulduğunuz dosyaları sadece kendi bilgisayarınızda test amaçlı kullanın.

Databasemi hazırladım şimdi ne yapacağım?
PVP sektöründe birden fazla sunucu sağlayan bir ara hergün türeyen pvp sunucu firmaları yer almaktaydı. Sunucunuzu seçerken çok titiz davranmalısınız aksi takdirde oyununuzu açıp 5 dakika sonra bağlantı sorunu yaşayabilir dosyalarınızın çalınmasıyla karşılaşabilir ve lag sorunları yaşabilirsiniz. Hepsi başıma geldiği için bu konuda çok dikkatli olmanızı öneriyorum.

Firmanızı seçerken referans isteyin ve seçeceğiniz sunucu için firewall desteğini sorgulayın.

Firmayı seçtik dosyaları kurduk oyuncu yok?
Serverınızı açmadan önce iyi bir reklam yapmalısınız. Diğer serverlarda ki ya da boşta olup server arayan oyunculara erişip serverınızı tanıtmalısınız.

Reklam yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Reklamlarınızda görsel kullanmaya özen gösterin. Elinizden geldiği kadar serverınızın tüm bilgilerini paylaşın.

Serverı ne zaman açmalıyım?
Reklam çalışmalarına başladıktan sonra en az 3 gün bekleyin. Süre ne kadar uzarsa gelecek oyuncuları diğer serverlara kaçırabilirsiniz. bence 3 gün ideal ve serverın açılacağı gün Cuma-Cumartesi akşamı olabilir.

Serverın maliyetleri ortalama nedir?
İyi bir sunucu reklamlama vs. size aylık ortalama 1000tl'ye mal olabilir. Hesabınızı en az 1 ay getiri sağlamayacak şekilde yapmalısınız.

Nasıl gelir elde edebilirim?
Serverınızda gelir elde ederken diğer oyuncuları kesinlikle rahatsız etmemelisiniz ve oyuncuları sömürmeye çalışmamalısınız. PVP serverlarda genelde genç ve öğrenci arkadaşlarımız yer almaktadır. Onlarıda sarsmayacak bir miktar belirleyin sürümden kazanın. Gelir sağlayabileceğiniz bazı yöntemler;
 • Destek item: Abartılı olmayacak özel bir takı geliştirebilirsiniz.
 • Premium: Diğer oyunculardan fazla bir fark oluşturmadan premium sistemi getirebilirsiniz.
 • Valkyrie: Özel kıyafetlere biraz fazla defans yükleyip satışa sunabilirsiniz.
 • Boss kağıdı: Boss düşüren kağıtlardan satabilirsiniz.
Serverda hangi özellikler kullanıcıları cezbeder

Serverdaki oyuncuların coğu pk atmaktan büyük keyif alır hile, bug olmadıktan sonra oyuncular çok büyük şeyler beklemezler ama şunların yer alması büyük keyif sağlayacaktır.
 • BDW
 • CSW
 • Kar topu savaşı
 • Gemi savaşı
 • 1vs1
 • Clan vs
 • King vs
 • GM savaşı
 • Np ver item al
 • Np event vs.
Serverınızı açtıktan sonra hızla erişebileceğiniz komut dosyası hazırlayın. Ani bir şekilde kullanıcıyı yanınıza çekmek ya da onun yanına gitmek, notice atmak, savaş başlatmak/bitirmek, bowl'da boss event yapmak vs. isteyebilirsiniz. Zamanla bu komutları ezberleyecek olsanızda kolayca ulaşabileceğiniz bir dosya hazırlamak her zaman yararınıza olacaktır.
Cevapla
#2
Teşekkürler
|https://discord.gg/wPpdDJMJUz Ücretli Ürünlere Bakabilirsin| 網 ALFACREW36 卍#4313
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın