Reklamları Nasıl Engelleriz ?

Konu

#1
Öncelikle, söylemek istediğim. Anlatmak istediğim, bazı şeyler mevcut. Reklam virüsü, olarakta geçiyor. Diğer bir adıyla, adware virüsü diyebiliriz. Peki, bu adware ( reklam ) virüsü nedir ? 


Reklam ( adware ) virüsü nedir ?

İnternet tarayıcıların ( browser) ayarlarını değiştirerek. Bu tarayıcılara belirli izler bırakarak ( eklenti, sürekli açılan reklamlar, kasmalar. Vs.. ) tarayıcınızda reklamların çıkmasını sağlarlar. Yani, sürekli açılan reklamlar, sağ sol üst köşede açılan reklamlar adware, olduğunun göstergesidir. Ayrıca, bu reklam virüsleri, sizden yönetici izni isteyebilirler. İzini verdiğinizde, arka planda çalışarak bilgisayarınızın ömrünü kısaltırlar. Daha bir başka örnek ise, BTC ( bitcoin ) olayıdır. Arkaplanda, bir uygulama yükleyerek CPU üzerinden BTC yani, bitcoin kasabilirler. Buda, bilgisayarınızı ciddi anlamda bozacaktır. Herneyse, biz nasıl engelleyeceğimizi konuşalım.


Bu, reklam virüsleri nasıl engellenir ?

Bu tarayıcı, reklam virüslerini Chrome web mağazasından bir eklenti sayesinde halledeceğiz. 2 eklenti kullanacağız. Bunların birincisi, popupblocker adından da anlaşılacağı üzere reklam engelleme. Daha doğrusunu söylemek gerekirse, yeni açılan reklam sekmelerinin açılmamasını sağlar. Diğer bir eklentimiz ise adblock. Diğer bir eklentimiz gibi aynı amaç doğrultusunda çalışır. İkisinide, ekledikten sonra sağ üst köşede, logo olarak belirecektir. Tıklayın ve aktif edin ve işlemimiz bu kadar.


PopUpBlocker, indirme linki;Adblock indirme linki;

Cevapla
#2
Teşekkürler
Cevapla
Cevapla
#4
Teşekkürler
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın