Ortodontik Tedavi Nedir?

Konu

#1
Ortodontik Tedavi Nedir?

Ortodontik tedavi nedir? Kişinin ağzındaki tüm süt dişleri düştükten sonra yapılan sabit ortodontik tedavi, çarpık dişlerin ağız içine tam olarak ve düzenli bir şekilde yerleşmesini hedefler. Yaklaşık olarak 2 yıl süren tedavide dişlerin ön yüzeyine takılan braket isimli malzemelerin içinden diş telleri geçirilmektedir.
[b]Braket Çeşitleri Nelerdir?[/b]

Ortodontik tedavide uygulanan 2 farklı braket çeşidi bulunmaktadır. Bunlar porselen ve metal olarak hazırlanabilir. Metal olanlar paslanmaz çelikten yapılırken porselenler ise şeffaf bir görünüme sahiptir. Halk içinde uygulamanın genel adı diş teli tedavisidir. Özellikle son dönemlerde sık başvurulan tedavi ile ağızda oluşan diş sorunlarına çözüm sunulmaktadır.
  • Ağzı küçük yapıda olan kişiler için verilen hizmet ile dişler olması gerektiği gibi düzenli bir şekilde yerleşim kazanmaktadır.
Dişlerin sadece iç yüzeyine uygulanan ve dışarıdan görülmeyen tedavi yöntemi de lingual ortodontidir. Son dönemlerde sık kullanıldığı görülen tedavi yöntemine ait sürekli olarak gelişmeler yaşanmakta ve kullanıcıların en az 2 yıl olan bu süreyi en konforlu şekilde geçirmeleri sağlanmaktadır.Kaynak : Ortodontik Tedavi Nedir ? 
En Uygun Ortodontist Tedavisi 
Son Düzenleme: 07-10-2020, 23:44, Düzenleyen: LGSFenBilimleri.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın