Network neden önemlidir?

Konu

#1
Ne zaman "Network nedir?" Sorusunu sorsam ya da duysam aklıma bu benzetme gelir. Network fark etmeden hayatımızın bu kadar içinde olan bir iletişim ağıdır. Doğru kullanıldığında ise pek çok şey öğrenebileceğimiz, aynı şekilde öğretebileceğimiz mükemmel bir kanaldır. Peki network neden önemlidir ve nasıl kazanılır?
Üniversite yılları kariyer yolları fark etmeksizin öğrenmenin ve yenilenmenin sonu yok. Bu süreçte kendimizi geliştirmek ne kadar önemliyse bu gelişimi destekleyeceğimiz veya aktarabileceğimiz bağlantılar kurmak da o kadar önemlidir. Unutmayın neyi neden ve nasıl yaptığımızı yalnızca kendimize saklamak bizi ileriye götürmez, yalnızca yerimizde kalmamızı sağlar!

network-universitede-2

1. Etkinlikler, toplantılar sizin için biçilmiş kaftan!
İşinizle veya özel yaşantınızla ilgili katıldığınız etkinliklerde sıcak bir merhabanın size açabileceği sayısız kapı olabilir. Kısaca kendinizi tanıtmanız, karşınızdaki kişinin aklında yer etmeniz ummadığınız bir anda size geri dönebilir.
2. Paylaşmaktan ne zarar gelir?
Teknolojinin bize sunduğu nimetlerden faydalanıp kendi network ağlarına online olarak ulaşabilir, hatta kendi network ağınızı oluşturabilirsiniz. Örneğin bir iş kanalında paylaştığınız makale karşı tarafın ilgisini çekebilir, sizinle bağlantı kurmasını sağlayarak yeni fırsatlar yaratabilirsiniz.
3. İş ya da sosyal anlamda ilgili olduğunuz kulüp ve sivil toplum kuruluşlarına katılmak!
Network kurmak başlı başına bir şans iken, ilgilerin benzer olduğu ortamlarda bu ağı oluşturmak pastanın üzerindeki kremaya dönüşüyor! Düşünsenize aynı sektörde ya da bölümde sizin geçtiğiniz yollardan geçecek bir gence tavsiye vermek, aynı şekilde tavsiye almak öngöremediğiniz farklı bakış açılarına erişmenizi sağlayabilir.
4. BinYaprak aktif kullanıcısı olmak!
Yaşayarak öğrenmenin yeri hep ayrı, ancak ya onu yaşayan ya da yaşamış başka biri daha varsa? Zamanın bu denli kıymetli olduğu bir çağda neden bekleyelim? Zaman ve mekan sınırlarını aşıp bilgiye erişebileceğiniz BinYaprak ile dijital bir network ağı oluşturabilirsiniz. Kendi sorularınızı sorabileceğiniz, başka sorulara cevap verebileceğiniz bir kız kardeşlik ağı!
Cevapla
#2
Teşekkürler
Cevapla
Cevapla
#4
Teşekkürler
EKLENTİ YAZMIYORUM, YAZMAYIN ARTIK.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın