League of Legends FPS Artırma

0
24917

Konu

#1
630904727

League of Legends FPS artırma özellikle düşük özellikli sistemlere sahip kişilerin yapmak isteyeceği şeylerin başında gelmektedir. Oyunda FPS 60 olmadığı sürece akıcı bir biçimde oynama şansınız yoktur. Dolayısıyla bunu elde etmek için bazı LoL FPS artırma ayarlamaları yapmanız gerekir.

Web ortamında FPS artışı sağlamak için çeşitli config dosyaları bulabilirsiniz. Bu dosyaların kullanımı pratik olsa bile oyunda gerçekten neyi değiştirdiğinizi bilmeniz önemli olacaktır. Bunun için baştan sonra tüm seçenekleri gözden geçirmeye karar verdik.

Bu ayarlamalar, düşük özellikli bir bilgisayar kullanırken kabul edilebilir bir FPS miktarına ulaşmakta zorlanıyorsanız ve aynı zamanda League of Legends gibi rekabetçi bir oyunda avantaj elde etmek için satın aldığınızda yüksek yenileme hızına sahip bir monitörünüz varsa yararlıdır.

İstemci Seçenekleri

Her şeyden önce oyun istemcisindeki birkaç ayarı optimize etmeniz gerekmektedir. Kullandığınız bilgisayara bağlı olarak 10-20 ekstra FPS kazanmanız mümkündür. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.
 • League of Legends istemcisini başlatın ve sağ üstteki Seçenekler simgesine tıklayın.

 • Karşınıza çıkan menüden sol taraftan Genel sekmesine tıklayın.

 • Daha sonra karşınıza çıkan seçeneklerden "Tasarruf modunu aç" ve "Oyun sırasında istemciyi kapat" seçeneklerini aktif hale getirin.
Bu ayarların etkinleştirilmesi, istemcinin eski ve düşük özellikli bilgisayarlarda oyun içi FPS'yi iyileştirmesini sağlamak adına kapanmasına neden olacaktır. Ancak, maçın sonunda puan tablosuna dönmek için gereken sürenin de artış göstereceğini unutmamalısınız.
League of Legends istemcisinde Seçenekler kısmını kontrol ederken düzeltmeniz gereken bir nokta daha vardır. Bu nokta oyun için kullanıcı paneli animasyonlarını devre dışı bırakmakla ilgilidir. Bunu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
 • League of Legends istemcisini başlatın ve sağ üstteki Seçenekler simgesine tıklayın.

 • Karşınıza çıkan menüden sol taraftan Arayüz sekmesine tıklayın.

 • Daha sonra karşınıza çıkan seçeneklerden "Kullanıcı Paneli animasyonlarını aç" seçeneğindeki tik işaretini kaldırın.
2059580552

Oyun İçi Seçenekler
Oyun istemcisinin içindeyken sol üstteki Oyna butonuna tıklayın ve ardından bir oyuna katılın. Ayarları test etmek için özel bir lobi oluşturabilir veya bir yapay zekaya karşı oyuna dahil olabilirsiniz. Normal oyunlarda ayar düzenlemesi yapmaya çalışmamalısınız.
Oyun içindeyken seçenekleri açmak için klavyedeki ESC tuşuna basın. Ardından Video sekmesine geçiş yapın. Size maksimum performansı sağlamak için her bir ayarı nasıl düzenlemeniz gerektiğine yönelik tüm detayları aşağıdan öğrenebileceksiniz.
 • Çözünürlük: Monitör çözünürlüğü

 • Pencere Modu: Tam Ekran

 • Görsel Eklentileri Gizle: Açık

 • Ekran Titreşimini Aç: Kapalı
Karşınıza çıkan ilk ayarlar bu şekilde olmalıdır. Monitör çözünürlüğü konusunda kafanız karışık olabilir. Ancak doğal monitör çözünürlüğünden vazgeçmemelisiniz. Pencere modunun tam ekran olması gerekir. Bu bilgisayarınızın ekstra yorulmasına engel olacaktır.
Görsel eklentileri gizle ayarını açık bırakarak haritadaki ortam efektlerini devre dışı bırakmış olursunuz. Bu her ne kadar performans açısından az bir miktar etkiye sahip olsa bile dikkat dağıtıcı görsel efektlerin ortadan kalkmasına yardımcı olur.
Video ayarlarında biraz daha aşağı indikten sonra karşınıza Grafikler şeklinde bir seçenek gelecektir. Bunu doğrudan Yüksek Performans olarak ayarlayıp gerisine karışmamayı tercih edebilirsiniz. Fakat seçeneklerde yer alan Low ile Very Low arasındaki farkın çok olduğunu bilmelisiniz.
 • Karakter Kalitesi: Düşük

 • Çevre Kalitesi: Düşük

 • Gölge Kalitesi: Kapalı

 • Efekt Kalitesi: Düşük

 • Karakter Ana Hatları: Kapalı
Bu şekilde ayarlama yaptığınız zaman 60 FPS alabiliyor ve akıcı bir şekilde oynayabiliyorsanız grafik ayarlarını bu şekilde bırakabilirsiniz. Ancak doğru bir biçimde performans alamadığınızı düşünüyorsanız ayarları Çok Düşük olarak düzenlemeniz doğru olacaktır.
LoL FPS artırma için kontrol etmeniz gereken son kısım ise biraz daha aşağıda yer almaktadır. Bu kısımda FPS sınırını belirlemelisiniz. Monitörünüz 120 Hz ise bunu 120 Hz yapmanızı öneririz. Ayrıca kenar yumuşatma ve dikey senkronizasyonu bekle ayarlarını kapalı yapmalısınız.
 • Kare Hızı Sınırı: 60 FPS

 • Kenar Yumuşatma: Kapalı

 • Dikey Senkronizasyonu Bekle: Kapalı
Tüm ayarları bu şekilde yaptıktan sonra ekstra bir game.cfg dosyasına ihtiyaç duymayacaksınız. Bu dosya içerisinde yapılan düzenlemeler zaten doğrudan yaptığınız ayarlarla ile ilgilidir. Dolayısıyla ayarları bu şekilde düzenleyerek LoL FPS artırma işlemini başarıyla tamamlamış olursunuz.
Son Düzenleme: 05-12-2020, 00:33, Düzenleyen: OmarT.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın