İnstagramı Kim Kurdu? İnstagram Ne Zaman Kuruldu?

Konu

#1
İnstagramı Kim Kurdu? Instagram Ne Zaman Kuruldu?
Farklı tarzda bir yayın akışına sahip Instagram, dünya genelinde kabul görmüş sosyal ağlar arasında yer alıyor. Bu yazımızda Instagramı kim kurdu? Ve Instagram ne zaman kuruldu? Sorularının cevaplarını vererek, ünlü sosyal ağ hakkında farklı detaylara değineceğiz.

Instagramı Kim Kurdu?
Dünyanın en büyük 5 sosyal ağı arasında gösterilen Instagram, iki eski Google çalışanları olan Mike Krieger ve Kevin Systorm tarafından kurulmuştur. Aynı zamanda okul arkadaşı olan ikili, kurmuş oldukları sosyal ağı öncelikle İphone uygulaması olarak hayata geçirmişler, sonrasında ise diğer platformlar içinde uygulamaya koyarak büyük bir başarı yakalamışlardır.

Instagram Ne Zaman Kuruldu?
Instagram hakkında en fazla merak edilen sorulardan birisi de, Instagram ne zaman kuruldu? Sorusunun cevabıdır. İnternet hayatına 6 Ekim 2010 tarihinde başlayan Instagram, kurulduğu günden beri daima kendisini güncel tutarak dünya genelinde büyük bir üne kavuştu.

Kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan Instagram, kişilerin fotoğraflarını farklı efektler katarak yayınlamalarına müsaade eden ve aynı zamanda kısa videolar paylaşmalarına imkan tanıyan bir platform haline geldi. Instagram’ın hızlı bir şekilde büyümesinin en önemli nedeni, kendine özgün bir konsept üzerinden yayınına devam etmesi oldu. Yani daha önce bir benzerinin olmaması, Instagram’ın insanlar arasında daha hızlı bir şekilde kabul görerek, üst düzey bir başarı elde etmesini sağladı.

Facebook’a Satıldı
Geçtiğimiz yıllarda Instagram’ı satın alan Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg, sonrasında yeni sahibi olduğu sosyal medya ağını Facebook ile bağlantılı hale getirdi. Instagram’ın Facebook’a geçmesiyle birlikte yeni özelliklerin gelmesi, hem Facebook hem de Instagram’a güç katmayı başardı.

Ortak paylaşımlara izin verilmesiyle birlikte, Instagram’da paylaşına fotoğrafın aynı zamanda Facebook’ta da otomatik olarak paylaşılması sağlandı. Bu sayede kullanıcılar, iki platformda da fotoğraf paylaşmaları gerektiğinde, ayrı ayrı zahmete girmekten de kurtulmuş oldu.

Instagram’ın Kazancı
Dünyanın en büyük kullanıcı kitlesine sahip görsel paylaşım sitesi Instagram, büyük bir reklam gelirine sahip sosyal ağlar arasında yer alıyor. Peki Instagram’ın kazancı yıllık ne kadar?

Instagram hakkında en fazla merak edilen konulardan birisi olan Instagram’ın kazancı, yeni bir sosyal ağ olmasına rağmen oldukça tatmin edici düzeye ulaşmış durumda. 2012 yılında 1 Milyar Dolara Facebook’a satılan Instagram, yılda ortalama 5 Milyar Dolarlık bir reklam gelirine sahiptir.

Instagram’ın reklam gelirlerine baktığımızda, Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg’in iyi bir yatırım yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz. 1 Milyar Dolara almış olduğu bir web sitesinin gelirini birkaç yıl içerisinde 5 Milyar Dolara çıkarmak, hiç şüphesiz ki büyük bir başarıdır.
Cevapla
#2
Teşekkürler
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın