Hashtag Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Konu

#1
Hashtag nasıl kullanılır?

Hashtag’ler içerikleri paylaşımlarınıza özel kelimelerle eklemenizi sağlar. Sizin paylaşmış olduğunuz özel kelimelerle ilgilenen diğer kullanıcılarla sizi daha da yakın hale getirir. Hashtag oluşturmak için # sembolünü oluşturduğunuz özel kelimenin önüne boşluk bırakmadan koyun. Genel’de cümle başlarında veya ortasında kullanılan hashtag’lere tıkladığınızda, hangi sosyal medya platformunda iseniz o platform içerisindeki diğer benzer içeriklere ulaşmanız böylece mümkün olacaktır. Örneğin, sıkı bir Apple hayranısınız ve iPhone 5 almak istiyorsunuz. #iPhone5 şeklinde bir hashtag oluşturarak herhangi bir sosyal medya platformunda paylaştığınız, en güncel iPhone 5 fiyatlarına, iPhone 5’in nerede satıldığına ve iPhone5 kullanımı ile ilgili başka kullanıcılarının yorumlarına kolayca ulaşabilirsiniz.
Paylaşmış olduğunuz içerikte çok fazla hashtag eklemeyin, bu durum içeriğinizin spam oluşturmasına neden olacaktır. Araştırmalara göre 2 ve daha fazla hashtag’e sahip twitlerde etkileşim düşmektedir.
#Çokuzunhashtagoluşturmayın: Hashtag’lerini kısa, öz, akılda kalıcı ve söylemesi kolay olsun. Eğer birden fazla iletişim kanalında aynı hashtag kullanacaksınız, kullanılacak kelime ve karakter sınırlamasına dikkat edin. Eğer başlığı uzun bir etkinlik için hashtag oluşturacaksınız, etkinliğin baş harfleri ile hashtag oluşturabilirsiniz.
Kullanacağız hashtag için önceden araştırma yapın. Paylaşmayı düşündüğünüz hashtag’in daha önce nerede ve hangi konuda kullanıldığını görmeniz açısından faydalı olacaktır.
Cevapla
#2
Teşekkürler
EKLENTİ YAZMIYORUM, YAZMAYIN ARTIK.
Cevapla
#3
Teşekkürler
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın