Gta 5 Roleplay ( RP ) Server Nasıl Girilir ? Nasıl Oynanır ?

Konu

#1
GTA 5 ( RP ) Roleplay Nedir ?
Öncelikle  rol play kavramı rol yapmaktan gelmektedir yani rp sunucularında gerçek hayat gibi oynamanız mümkündür . Sunucunun sundugu kurallar sayesinde kendi işinizi ; polis , sağlık çalışanı , mekanik gibi meslekler seçerek insanlarla rol yapıp paranızı kazabilirsiniz. Özellikle ekonomiye çok önem veren serverlarda bulunmakta


 Rp Server (Sunucuya) Nasıl Girilir ?
Gta 5 rp  serverlarına girmek için FiveM adı verilen sunucuya bağlanma programını indirmeniz lazım. Kendi resmi sitesine girdiğiniz zaman yeşil butona basmanız yeterli . İndirdikten sonra ; 

  1. Kurulum Dosyasını Açın.

  2.  GTA 5 kurulu oldugu yeri soracaktır .  Genelde C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common bu şekildedir . Fakat kurduğunuz diskin C veya D olmasına göre değişebilir.  

  3. Kurulum yerini seçtikten sonra yüklemenin bitmesini bekleyin. 

  4. İşlem bittiğinde masaüstüne FiveM simgesi gelecek . Simgeye tıklayarak FiveM uygulaması açın .

  5. Settings yani ayarlar sekmesine gelecek kullanıcı adımızı ( nick ) ve steam hesabımızı bağlıyoruz. 

  6. Server / sunucu sekmesine gelerek  arama / search kısmına Tr yada girmek istediğimiz RolePlay Sunucusu yazıyoruz .

  7. Girdiğiniz sunucunun Discord veya internet sitesi üzerinden  başvuru ( Whitelist ) yapmanız gerekebilir. Popüler olan serverlara başvuru süreci 2 & 3 gün sürebilir. 

  8. Başvurunuz onaylandıgı   servera bağlan / connect ile girebilirsiniz.Nasıl Oynanır ? RolePlay Nelere Dikkat Edilmeli !
Dostlarım kendinize uygun serveri bulmak için biraz araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum çünkü her serverin farklı bir düzeni farkı bir yaşam tarzı vardır . Kimisinin katı kuraları kimisi ise rahat ekonomisi ile ön plandadır bu yüzden kendinize uygun serveri bulmanız çok önemli.  Dostlarım komut ve kuralları girdiğiniz sunucunun Discord sayfasından veya internet sitesinden bulabilirsiniz. 
Cevapla
#2
Teşekkürler
|https://discord.gg/wPpdDJMJUz Ücretli Ürünlere Bakabilirsin| 網 ALFACREW36 卍#4313
Cevapla
#3
Teşekkürler
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın