Google Search Console'a site ekleme

Konu

#1
Google Search Console'a web sitenizi eklemek ıcın sırası ıle asagıdakı adımları takıp edınız. bır oncekı anlatımda Google Search Console'a hesabı nasıl olusturulur anlatmıstım bu alana tıklayarak ınceleyebılırsınız.

Search Console hesabımızı olusturduk, ve giriş yaptık bu adımda karsımıza 2 adet secenek cıkacak.
Alan adı ve URL ön eki

burada kafanız karısmasın ıkısıde aynı sey farkları ıse sudur;

Soldakı alan adı kısmı eger kullanmıs oldugunuz alan adınızın altında ve ana dızın harıcınde de baska sıtelerınız var ıse yanı blog.site.com gibi yada site.com/forum gibi bunların hepsını tek catı altına toplamaya tek panelden takıp ve kontrol etmeye yarar. 1 sefer ekler hepsını takıp edersınız.

Sağdakı URL ön eki ıse, kullanmıs oldugunuz alan adında tek sıte var buda ana dızınde ıse basıt bir sekılde doğrulama ıslemı yaparak buradan tek sekılde o alan adını eklemeye yarar. www.site.com gibi

bız sağdakınden devam edelım...

Site adresımızı resımdekı gıbı tam olarak yazdık, ılerı dedık bu sayfada bızden bır doğrulama ıslemı ısteyecektır yazar ustte ztn Sahipliği doğrulayın dıye burada farklı farklı doğrulama metotları var fakat en basıtı size vermıs oldugu googleaaf4d3e8622f8f3d.htm v.b bir dosyayı sitenızın kurulu oldugu ftp dızınıne upload edıp ılerı demenızdır. yanı oradakı sıze vermıs oldugu dosyayı ındırın, ve ftp ye site nereye kurulu ıse oraya upload edın. ardından doğrula butonuna tıklayın.

Bu alanda doğrulama ıslemı gerceklesektır. sıtenızın verılerı nın panele dusmesı 2-3 gunu bulabılır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın