Forum Kuralları

0
32853

Konu

#1
Forum kuralları, aşağıda belirttiğimiz şekildedir her kayıt olan kullanıcımız "hizmet sözleşmesi" gereğince bu kuralları onaylamış olarak kabul edilmektedir.

 1. Forumda yeni bir konu başlığı açılmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Sunucumuz arama için oldukça hızlıdır ve bu işlem sadece birkaç saniyenizi alır. Forumda aynı ya da benzer içeriğe sahip konu varsa yenisi açılamaz. Açılması durumunda konunuz yayımdan kaldırılır.
 2. Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması şarttır. "Yardım", "İmdat", "Acil" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir.
 3. Kazanç elde etmek amaçlı kısaltılmış linklerin kullanılması yasaktır. ( Link.TL , bc.vc vb.)
 4. Forumda herhangi bir konuyla ya da mesajla ilgili öneri, şikayet ve diğer bildirimlerinizi ilgili konunun bölüm moderatörüne " Rapor Et " butonunu kullanarak kolayca iletebilirsiniz. Diğer durumlar için ise bölüm şeflerine özel mesaj yolu ile ulaşabilir ya da iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
 5. Konular doğru bölümlere açılmalı ve gönderilen mesajlar da konu ile uyumlu olmalıdır. Eğer uyumlu değilse, uygun kategoriye, o konuyu anlatacak en iyi başlık seçilerek yazılmalıdır. Konu ile alakası olmayan ve/veya anlamsız olan iletilerin gönderimi yasaktır.
 6. Mesaj içeriğinin tamamı ya da tamamına yakın bir bölümü büyük/kalın harflerle ve/veya renkli yazılmamalıdır. Mesajlarda gereğinden fazla ifade koyulmamalıdır.
 7. Yayımladığınız konular paylaşıldığı anda webailesi yükümlülüğüne geçirilir ancak herhangi bir telif hakkı vb. durumda siz sorumlu gösterilerek bildirilmesi durumunda 7 iş günü içersinde içerik yayımdan kaldırtılır.
 8. Başlık ve mesaj içeriği Türkçe yazım kurallarına uygun olmalıdır. Başlıklar büyük harfle başlamalıdır ve mesaj içeriğinin tamamı büyük ya da küçük harf olmamalıdır. "Örnek Başlık" ya da "Örnek başlık" şeklinde yazılabilir.
 9. Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımı yasaktır.
 10. İstek bölümlerimizde yoğunluğa göre 12 saat ile 3 gün arasında sadece 1 konu yayınlayabilirsiniz bu süre forum moderasyon görevlilerinin isteği üzerine anlık olarak güncellenebilir.
 11. Telif haklarını zedeleyen dosyalara (crack, serial, warez) link verilmesi ve sitede paylaşılması yasaktır.
 12. Küfür, slogan, pornografik içerik veya parti logosu içeren avatar kullanmak yasaktır.
 13. Forum üzerinden paylaşılan yazılım veya dosyaların bilgisayarınızda oluşturabileceği sorunlardan WEBAilesi.com sorumlu değildir.
 14. Kullandığınız sosyal medya hesaplarında yayımladığınız veyatta katıldığınız içeriklerden sizi sorumlu tutup ceza işlemi uygulama hakkına sahibizdir.
 15. Tanıtımını yayınladığınız veyatta özel yollardan satmaya çalıştığınız içeriğin kalitesinden ve doğurabilceği sorunlardan webailesi.com sorumlu değildir.
 16. Forumda bir üyenin veyatta takipçinin huzurunu bozmak, ceza ile karşı karşıya gelmenize yol açacaktır.
 17. Yayımladığınız konular eğer başka platformlardan alıntı yapıldı ise, orjinal url adresini en alt kısma backlink vermekle yükümlüsünüz ancak bu yayımlanan içerik 7 iş günü içersinde yapımcısı veyatta lisans hakkı sahibi tarafından bildirilirse silinen konular bölmüne taşınıp kitlenecektir.
 18. Üyelik Sözleşmesi'ni kurallar kabul ettiğiniz gibi üyelik sözleşmesinide kabul etmiş sayılırsınız ve sorumluluğu üstünüze almış olursunuz.
 19. Ticaret ilanlarına ilanı açan kişiden site üzerinden hiç alışveriş yapmadan ref, güvenilir gibi mesajlar atılması yasaktır.
 20. Sosyal medya bölümlerinde aktif olarak maks. 1 aktif konunuz bulunabilir(alt kategoriler dahil) bu sınıra takılmamak istiyorsanız premium üyelik sahibi olmanız gerektiğini onaylıyorsunuzdur aynı zamanda süre bitiminde mevcut konuların silineceğini onaylıyorsunuzdur.
 21. Paylaştığınız konuyu telif hakkı veyatta yasal süreç dahilinde kaldırmanız, içeriğini bozmanız veyatta konuya zarar vermeniz yasaktır.
 22. Paylaştığınız her içerik webailesi bünyesine katılır yasal durumda veyatta telifli içerikler bildirilmesi durumunda 7 iş günü içersinde yayından kaldırılır veyatta istediğiniz şekilde dizayn edilir.
 23. Telif hakkı içermeyen ve illegal olmayan her içerik webailesi.com adresine ait sayılacaktır yani paylaştığınız her yazı & tanıtım webailesi.com adresine ait bir makaledir 21. kuralda beyan ettiğimiz gibi telifli durumlarda içerik direkt silinir yada telif hakkı sahibi talebine göre dizayn edilir.
 24. Telif hakkı içeren veyatta lisanslı bir dosyanın paylaşılıp yönetimin gözünden kaçması durumunda bu durumdan webailesi yetkilileri sorumlu değildir hak sahibinin destek sistemi üzerinden veyatta resmi webailesi iletişim kanallarından iletişim kurarak durumu bildirmesi gerekmektedir. Bildirim sonucunda hak sahibinin isteği üzerine paylaşımı yapan kişiye ceza verme hakkını elinde tutmaktadır ancak verilen ceza kademeleri forum yönetimi tarafından incelenerek tartışılmaya açıktır.
 25. Forum kategorileri üzerinde satış yaptığınız her ürünü yetkililer sorgulayabilir eğer yanlış bir bilgi verilmiş ise satışınızı kısmi veyatta kalıcı olarak engelleyebilir.
Kurallar ila kabul ettiğiniz sözleşmeler; Kuralları onayladığınız hizmet sözleşmemizde bu şablonları ve kurallarıda koşulsuz şartsız kabul etmiş sayılırsınız.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın