Taşınma Yapıldı: Webailesi işletmesinin tüm aktif hizmetleri TKY.NET.TR adresine taşınmıştır. Bu vakitten sonra webailesi forum olarak devam edecektir. Detaylar için tıklayınız.

Webailesi Upload Sistemi Hakkında ve Akşam olacak ufak bakım hk.

Konu

#1
Merhabalar, webailesi upload sistemi yaklaşık 7000 aktif dosyaya ev sahipliği yapmaktadır 7000 dosya günde 80.000+ kez indirilmekte ve webailesi upload sistemi üzerinden büyük bir trafik dönmektedir. Webailesi üzerinden,
  • Ayda: 15TB+
  • Haftada: 3~5TB+
İndirme yapılmaktadır ve bu webailesine ve hizmetlerine bazı anlar zarar verebilmekte. Bu nedenle upload sistemini yedek sistemimiz üzerinden çalıştırmaya başlamak için bir alt güncelleme yapacağız ancak bu güncelleme ile bazı şeyler upload sistemimiz için değişecektir.
  • Yeni güncelleme ile upload sistemi ikiye ayrılacak ücretsiz kullanıcılar ve premium kullanıcılar olarak ücretsiz kullanıcılar maksimum 50MB dosya barındırabilecek premium üyeler ise 7GB Dosya barındırabilecektir(Süresi biten üyeler 1 ay içersinde uzatma yapmaz ise en çok trafik olan dosyalardan başlayarak 50MB olana kadar otomatik silim yapılacaktır). Bu boyutlar yeni sistemimizde yedekleme hizmetleri ile arttırılabilir.
  • Mevcut olarak yüzlerce kişide 5, 10 ve daha üzeri GB dosya barındırdığını görmekteyiz ve bunları imha edeceğiz yeni sistemimiz ile tek dosyada maksimum 15MB barındırma yapabileceksiniz(resim dosyalarında 3-5MB arasıdır). 
Güncelleme bu gece itibarı ile yürürlüğe girecektir ve yüksek trafik çıkışı yapan dosyalar imha edilecektir. Eğer webailesi uplaod sisteminin en altındaki "Kota Kullanımı:" sekmesinde 200MB dan yüksek dosyanız var bu gün imha edilebilir. Yedekleme işlemi yapabilirsiniz.
Webailesi.com üzerindede bu gün büyük güncellemeye uyumluluk için bir bakım çalışması yapılacaktır bu bakım çalışması doğrultusunda webailesi.com adresini mevcut barındırdığımız SSD disk yapısından çıkartarak NVMe SSD(+RAID) diskli yeni cihazlarımıza taşıma yapacağız bu sayede webailesi.com üzerinde %300~%500 arasında bir hızlanma beklemekteyiz.
Cevapla
#2
Bakım çalışması yapılmıştır. Upload sisteminde belirli dosya yapıları imha edilmiştir.

Alt yapı güncellemesi yapılmıştır ve webailesi yeni sisteminin alt yapısı bitip sisteme entegre edilmiştir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın