Parayla satılan %100 ALEXA düşürme hizmeti taktiği - 2020

Konu

#1
Arkadaşlar s.a, öncelikle bu işin ticaretini yapan arkadaşları baltalamak değil amacım. Biz onlarca yıldır forumlarda 'Bilgi paylaştıkça çoğalır' sözüne inandık. Şimdi bu forumda olsun, bu iş için kurulan özel siteler olsun hepiniz görüyorsunuz, alexa düşürme hizmeti veren arkadaşlar var. Bunun nasıl yapıldığını anlatacağım. Bu teknik sayesinde tr 100k da olan sitenizi bile ilk 50'ye ilk 500'e sokma garantiniz var. Fakat bunun için alexa'ya aylık 20 dolar ödemeniz gerekiyor.

AŞAMA 1: Öncelikle aexa.com/plans adresine giriyoruz. Karşımıza çıkan 3lü sekme sayfasında "Certified Alexa Rank" kısmına tıklıyoruz. Popup pencerede bizden istedikleri bilgileri doğru bir şekilde dolduruyoruz. Email e doğrulamayı onayladıktan sonra kredi kartı bilgilerimizi de giriyoruz. İlk defa üye olup bir plan satın aldığınız için önce sizden 1 dolar kesecek. 7 gün sonra ise 19.99 dolar kesecek. Not: Bu arada üye olurken sizden site adresinizi felan da isteyecek.

Üyelik işlemini bitirip Certified Alexa Rank planını satın aldıktan sonra yapmanız gerekenleri sıralıyorum;

AŞAMA 2: alexa.com'a üyeliğiniz ile giriş yapın. Sağ üst köşede 'Account' > 'Account Management' > 'Site Settings' > 'Certification Status' bu kısma giriyoruz. Burada karşımıza çıkan html kodunu sitemizin tüm sayfalarında görünecek şekilde <head> etiketi arasına ekliyoruz. AMP sayfalarının da ölçülmesini istiyorsanız 'Show the AMP code' butonuna tıklayarak oradaki kodları da AMP sayfalarımıza ekliyoruz. Sitede zaten bu kodu <head> bu kodu <body>'e ekleyin diye belirtiyor.

AŞAMA 3: Kodları sitemize ekledikten sonra en altta bulunan 'Scan My Site' butonuna tıklıyoruz. Bu sayede alexa, tıpkı google analytics gibi eklediğimiz kodlar sayesinde sitemizi taramaya başlıyor. Gelen trafiği ölçüyor. Önemli not: Alexa ilk eklenen siteyi tarama süresi olarak 21 gün istiyor. Yani 21 gün boyunca önce sizi tarıyor sonra gerçek sıralamaya ekliyor. 21 boyunca gerçek değerleri alamayacaksınız. 'Certification Status' panelinde kaç gün kaldığını takip edebilirsiniz.

AŞAMA 4: 21 gün sonra tarama işlemi bitince 'Certification Status' sayfasında size sitenizin %100 tarandığını belirten yeşil başarılı yazısı çıkacak. Bu yazıyı görünce; Bukez Sağ üst köşede 'Account' > 'Account Management' > 'Site Settings' > 'Configure Metric Display' kısmına giriyoruz. Dikkat: Arkadaşlar önemli kısma geldik... Burada "Estimated Metrics (tahmini metrikler)" ve "Certified Site Metrics (onaylı site metrikleri)" butonu var. Burada "Certified Site Metrics" butonunu seçiyoruz. Bu sayede alexa doğrudan taradığı trafik sonuçlarına göre sıralamasını ziyaretçilere gösteriyor. Yine aynı sayfada ziyaretçilere göstermek istediğiniz diğer istatistikleri de açabilirsiniz.

HERŞEY TAMAM SIRALAMA NASIL DÜŞECEK?

Şimdiye kadar yaptığımız işlemler sadece alexanın tıpkı analytics gibi sitemize gelen her hiti görmesini sağlamaktı. Zaten bu şekilde bile tahmini sıralamaya göre alexa sıralamanız düşecek. Peki 50'ye 500'ye ilk 1000'e nasıl gireceğiz?

Arkadaşlar bu noktada fake hit kullanmamız gerekiyor. Yani sitenize bot hitler gelecek ve alexa kodları bu hitleri görüp sizin sıralamanızı düşürecek. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta şu; Sahte hit yani sitenize bot hit alırken Google Analytics'in bu hiti görmemesi gerekiyor. Çünkü google hitin fake bot olduğunu anlıyor ve siteniz için olumsuz etkileri oluyor. Aldığınız hiti sadece alexa kodu görecek. Bu sayede google tarafından sıkıntı yaşamayacaksınız. 

Alexa sıralamasında serifikalı üye bile olsanız sayfa sayınız ve mevcut hitiniz önemli. Diyelim ki 2 tane site var birinde 10k index var birinde 1k index var ama ikisi de 5k hit alıyor. 10k indexi olan daha düşük sırada oluyor. Bu yüzden sıralamanızı deneme yanılma ile belirleyecek ona göre bot hit alacaksınız. Günlük 5k deneyin bir hafta içinde muhtemelen ilk 500-1000 arasına girersiniz. Bunu deneme yaparak kendiniz karar verirsiniz. Diyelim ki siteniz hiç sahte trafik almadan ilk 1000'de, bunu yapınca 200'e felan düşer.

TOPLAM MASRAF

Aylık 20 dolar alexa cukkalıyor: 155-160 tl
Günlük 10k bot hit alsanız aylık size 300-500 tl de ordan gidecek.

Ortalama aylık 600 tl harcayarak sizde alexa da ilk 50, 100, 300-500 arasına girebilirsiniz. Takıldığınız nokta olursa sorabilirsiniz.
Son Düzenleme: 04-10-2020, 21:14, Düzenleyen: Tek7mHackDedim.
Cevapla
#2
Bilgi için teşekkürler
Kazandığım para 700 bandına ulaştıktan sonra deneyeceğim. Gülümse
Son Düzenleme: 04-10-2020, 21:26, Düzenleyen: Yakup.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın