Kurumsal Firmada Çalışmanın Avantajları

Konu

#1
Kurumsal Firmada Çalışmanın Avantajları

Sigortanız Ödenir; Sigorta meselesi her ne kadar yasal olarak zorunlu bir unsur olsa da iş dünyasında bir sıkıntı olarak karşınıza çıkabilir. Fakat kurumsal firmalarda bu sıkıntıyı yaşamazsınız ve sigortanızın ödendiğinden emin olabilirsiniz. Hatta beyaz yakalı olarak çalışmanız durumunda bazı kurumsal firmalarda özel sağlık sigortanız dahi olabilir.
Servisiniz Vardır; Çok çalışanı olan büyük kurumsal firmalarda çalışanların otobüs bekleme ve otobüs çilesi çekme gibi dertleri yoktur. Servis gelir, ücret ödemeden ve oturarak işe gider gelirsiniz.
Yemekler Ücretsizdir; Kurumsal firmaların bir yemekhanesi vardır. Bu sayede ücretsiz olarak yemek yer, “acaba ne yemek yesem, yemek kaç para tutacak” gibi dertleriniz olmaz.
Çalışma Saatleri Standarttır; Çalışma saatleri büyük oranda bellidir. Özellikle kartlı sistem olan firmalarda yasal zorunluluk nedeniyle istenilse dahi sizi belli bir limitin üzerinde çalıştıramazlar. Elbette çoğu kurumsal firma bu çalışma saatleri standardına uymayabilir.
Yıllık İzin Garantidir; Yıllık izinleriniz yalan olmaz. Yıllık izin hakkınızı ya paşa paşa size verirler ya da işten çıkarken ücret olarak size öderler.
İşten Çıkarılma Riski Azdır; Çok fazla çalışanı olan firmalarda işten çıkarılma riski daha azdır. Çünkü çalışan sayısı fazla olduğu için, işe yaramaz bir eleman olsanız dahi çok daha az göze batarsınız.
Yükselme İmkanınız Vardır; İyi bir performans sergilemeniz ve firmanın belirlediği eğitim kriterlerine uymanız durumunda daha iyi maaşlar alabileceğiniz bir mevkiye yükselme imkanınız vardır.
Batma Riski Azdır; Kurumsal firmalar, yapısını oturtmuş, belli bir düzende oldukları için gün gelip de “arkadaşlar, şirket iflas etti, herkes kendisine yeni bir iş arasın” gibi bir laf duymak zordur fakat elbette böyle bir ihtimal her daim vardır.
Sadece Kendi İşinizi Yaparsınız; İşe ne olarak girdiyseniz sizden sadece o iş beklenir. Yazılımcı olarak işe girdiyseniz sizden tasarım yapmanız beklenmez çünkü tasarımcı vardır. Ha “ben şirkette tasarıma da el atayım. Çalışkan görüneyim, hem yerimi sağlamlaştırayım hemde yükselme ihtimalimi arttırayım” diyebilirsiniz. Fakat bu çoğu zaman ekstra iş yükü sahibi olmanızdan başka bir işe yaramaz.

Öz Geçmişiniz Parlak Olur; Bir kere kurumsal, isim sahibi bir firmaya kapak atıp, orada tecrübe sahibi olursanız, oradan ayrıldıktan sonra iş bulmanız daha kolay olur. Öz geçmişinizde o firmanın adının yer alması, başvurduğunuz işlere girmeniz için ciddi avantaj sağlar.
Cevapla
#2
Teşekkürler
Cevapla
Cevapla
#4
Teşekkürler
213.238.173.43
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Kayıt Ol
Discord Adresimize Katılın