Webailem - Forum

Google'ın Daha Önce Duymadığınız, Hayat Kolaylaştıran 10 Hizmeti

Webailem - Forum/Google'ın Daha Önce Duymadığınız, Hayat Kolaylaştıran 10 Hizmeti => Google'ın Daha Önce Duymadığınız, Hayat Kolaylaştıran 10 Hizmeti İnternet dünyasının merkezinde olan Google'ın neredeyse internet

Gönderen Konu: Google'ın Daha Önce Duymadığınız, Hayat Kolaylaştıran 10 Hizmeti  (Okunma sayısı 292 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

30 Haziran 2018, 10:52:24
  • Prenses
  • *
  • Çevrimdışı
  • İleti: 19
  • Cinsiyet: Bayan
Google'ın Daha Önce Duymadığınız, Hayat Kolaylaştıran 10 Hizmetiİnternet dünyasının merkezinde olan Google'ın neredeyse internet kullanan herkesin aşina olduğu Gmail, Google Earth ve Google Maps gibi özelliklerinin faydaları hepimizin malumu. Her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu hizmetlere ek olaraksa, çok daha az kişinin bildiği pek çok servis daha sunuyor Google.İşte dev yazı fontu kütüphanesinden, galaksimizin interaktif haritasına kadar pek çok alandaki

Google hizmetleri:
1. Google KeepHep bilgisayarlarda, hem de akıllı telefonlarda çalışan bu uygulama, muhteşem bir not alma ve hatırlatma hizmeti. Buradan ulaşabilirsiniz.
2. Google SkyGoogle Sky, evrenimizin derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkmanıza imkan veren bir servis. NASA'dan, Hubble Teleskobu'ndan ve Sloan Digital Sky Survey'den alınan fotoğraflarla oluşturulan servise buradanulaşabilirsiniz.
3. Google Books Ngram ViewerBu hizmet ise 1500'lü yıllardan 2008'li yıllara kadar yayınlanmış 5.2 milyon adet kitapta hangi kelimenin toplam ne kadar sayıda geçtiğini ve kullanım sayılarının zamanla değişimini gösteriyor. Göz atmak için buraya tıklayın.
4. Google Input ToolsBu servis ise özel bir klavye indirmeden 80 farklı dilde yazı yazabilmenize imkan veriyor. Denemek için buradan.
5. Google FontsGoogle ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz pek çok türde font sunuyor. Görmek için buraya tıklayın.
6. Google ScholarAkademik dergilere ve makalelere ulaşmak için adres ise Google Scholar. Göz atmak için buraya tıklayınız.
7. Google Arts & CultureBu hizmet ise dünyadaki en önemli müzelerde yer alan eserlerin yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını sunuyor ve bir nevi oraları dolaşmanızı sağlıyor. Ulaşmak için buraya tıklayınız.
8. Google Trendsİnsanların o an, o gün veya o hafta en çok neyi arattığını görebilmek için Google Trends, en iyi servis durumunda. Hatta aratılan konuların zaman içindeki aratılma sıklığına bile göz atabiliyorsunuz. Servisi denemek için buraya tıklayın.
9. Sound SearchShazam gibi çalışan bu servis ise Google Asistan'ı kullanarak duyduğunuz bir şarkıyı bulmanıza yardımcı oluyor ve daha sonrasında şarkıya Youtube, Spotify gibi platformlardan ulaşabilmeniz için link veriyor. Buraya tıklayarak servise ulaşabilirsiniz.
10. Hayvan SesleriGoogle'a "animal sounds" yazdığında karşınıza çeşitli hayvanların seslerinin bulunduğu bir katalog çıkıyor.
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2018, 18:00:51 Gönderen: GhosT »
Tags:
 

Related Topics