Webailem - Forum

Çocuklar Neden ve Nasıl Zehirlenir?

Webailem - Forum/Çocuklar Neden ve Nasıl Zehirlenir? => Çocuklar neden ve nasıl zehirlenir?Çocuklarda zehirlenme sık görülen bir problemdir. Özellikle 2 ile 6 yaş arasında sıkça görülen

Gönderen Konu: Çocuklar Neden ve Nasıl Zehirlenir?  (Okunma sayısı 286 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

12 Temmuz 2018, 22:01:15
  • " Kusur arıyorsan,  
         Bütün aynalar senin..."
  • Kurucu
  • *
  • Çevrimiçi
  • İleti: 746

Çocuklar neden ve nasıl zehirlenir?

Çocuklarda zehirlenme sık görülen bir problemdir. Özellikle 2 ile 6 yaş arasında sıkça görülen zehirlenme problemi hem çocuk hem de aile için çok tehlikeli bir sorundur. Bu yazımızda sizler için çocuklar neden ve nasıl zehirlenir bunun hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Çocukların zehirlenmesi için ev içinde birçok olanak bulunmaktadır. Bunlardan ilki çocukların besini olan süttür. Hazır paketlerde alınan sütlerin tarihleri geçmesi sebebiyle çocuklarda zehirlenme problemi sıkça görülebilen ve son derece tehlikeli olan bir sorundur. Bunun yanı sıra çocukları alınan hazır yoğurtlar meyveli yoğurtlar sebebiyle çocuklarda zehirlenme problemi görülebilir. Besin zehirlenmesi olarak adlandırılan bu grupta en sık karşılaşılan zehirlenme biçimi süt ve süt ürünleri ile birlikte yaşamaktadır.

Bunun yanı sıra çocuklarda zehirlenme, kimyasal maddeler ile de yaşanabilmektedir. Özellikle çamaşır suyu ve tiner gibi maddelerin pet şişelere doldurulması ve çocukların ulaşabilecekleri bir alana konulması ile birlikte zehirlenme durumu kaçınılmaz olmaktadır. Çocuğun bu kimyasalları su sanarak içmesi zehirlenmeyi de beraberinde getirir. Bu durum besin zehirlenmesinin daha da ilerisinde olup ne yazık ki kimi zaman ölüm ile sonucuna bilmektedir. Bu nedenle çocukların ulaşabilecekleri alanlara, besinin bulunduğu alanlara kesinlikle bu tür kimyasallar konulmamalıdır. Yine buna benzer olarak çocuklarda ilaç ve hap zehirlenmesi yaşanabilmektedir. Çocuklara uygun olmayan tabletlerin çocukların ulaşabilecekleri alanda bulunması ile zehirlenme durumu ne yazık ki ortaya çıkabilmektedir.

mavisaglik.com
“Ölüm bize ne uzak bize ne yakın ölüm.
Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm”Toprak birgün yağmurun kıymetini anlayacak;
fakat o gün yağmur yağmayacak ...
Tags:
 

Related Topics