Webailem - Forum

2 Yeni Zooplankton Türü Keşfedildi!

Webailem - Forum/2 Yeni Zooplankton Türü Keşfedildi! => Great Lakes bölgesindeki Eria Gölü'nde iki yeni zooplankton türünün keşfedildiği açıklandı. Cornell Üniversitesi'nde araştırmacı Joe

Gönderen Konu: 2 Yeni Zooplankton Türü Keşfedildi!  (Okunma sayısı 230 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

10 Ağustos 2018, 21:06:43
  • " Kusur arıyorsan,  
         Bütün aynalar senin..."
  • Kurucu
  • *
  • Çevrimiçi
  • İleti: 746
Great Lakes bölgesindeki Eria Gölü'nde iki yeni zooplankton türünün keşfedildiği açıklandı. Cornell Üniversitesi'nde araştırmacı Joe Connolly, iki yeni türün keşfedildiğini doğrulayarak, "Gölün batı tarafında zooplanktonlardan çok görmek mümkün. Daha ılık ve bol yiyecek olması nedeniyle bu kısımda yaşadıklarını düşünüyoruz." dedi.

Bilim insanları, keşfedilen yeni zooplankton türlerinin insanlara zararlı olup olmadığını henüz bilmediklerini belirtti. Yumuşak dokuya sahip zooplanktonların üzerinde hassas ve detaylı bir araştırma yapılacağı ifade edildi. Mikroskopik organizmalardan denizanası gibi büyük türlere kadar değişen planktonun bir çeşidi olan zooplankton, okyanuslar ve tatlı su sistemleri dahil büyük su kütlelerinde yaşıyor.

Zooplanktonların radyolaryalılar, foraminiferanslar, dinoflagellatlar, cnidarianslar, kabuklular, kordalar ve yumuşakçalar gibi başka türleri de bulunuyor.

Kaynak: AA Bilim Teknoloji / Science (10 Ağustos 2018)
“Ölüm bize ne uzak bize ne yakın ölüm.
Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm”Toprak birgün yağmurun kıymetini anlayacak;
fakat o gün yağmur yağmayacak ...
Tags:
 

Related Topics