Webailem - Forum

Gebelikte Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Webailem - Forum/Gebelikte Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir ? => Gebelikte Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir ? Gebelik çok zorlu bir yolculuk ve emek gerektiren bir süreç. Bu süreç boyunca kadın çeşitli

Gönderen Konu: Gebelikte Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir ?  (Okunma sayısı 316 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

02 Temmuz 2018, 20:24:42
  • " Kusur arıyorsan,  
         Bütün aynalar senin..."
  • Kurucu
  • *
  • Çevrimiçi
  • İleti: 746

Gebelikte Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir ?Gebelik çok zorlu bir yolculuk ve emek gerektiren bir süreç. Bu süreç boyunca kadın çeşitli ağrılar çekmekte, sancılara dayanmak zorunda kalmaktadır. Hamileliğin başlangıcında başlayan ve en zor dönem sayılan aş erme dönemi bulantılar ile geçmekte, mide ağrıları, halsizlik ve yorgunluk da buna eşlik etmektedir. Bu süreç de bayanlar çok zorlansa dahi ilaç kullanmak kesinlikle yasaktır. Gebeliğe etkisi olmayan bir kaç ilaç hariç tabii. Gebelikte ilk görülen rahatsızlık bel ve kasık ağrısıdır. Daha sonra buna bulantılar ve halsizlik de eşlik eder. İlk üç ay süresince bu tür zorluklar hep yaşanmaktadır. Daha sonraki dönem de ise boyun ağrıları görülmeye başlar.

Boyun ve bel ağrıları gebelik sürecince görülen ve olağan sayılan ağrılardır. İlk önce telaş etmemek gerekir. Her gebelikte yaşanan olağan normal süreçlerdir bunlar. Tabi ilaç kullanımı da yasak olunca bu tip ağrılara doğal yöntemlerle çözüm bulunmaktadır. Gebelik süresince uyku pozisyonuna dikkat etmeli, yanlış uyuma şekillerinden kaçınılmalıdır. Bu tür yanlış uyuma şekilleri boyun ağrısına daha fazla sebep olmaktadır. Bir diğer yöntem de ağrıyan bölgeye masaj yapmaktır. Güzelce ovmak boynunuzu rahatlatacaktır. Klimalı ortamlardan da bu süreçte uzak durmanız çok önemlidir. Zira boyun sıcak tutulmalı, sıcak bir duş ile masaj yapılmalı, gerekirse bir şal yardımı ile sarılmalıdır. Ne kadar sıcak kalırsa o kadar yararlı olacaktır. Bu süreç de ilaç kullanımından kesinlikle kaçınmak gereklidir. Doktorun bilgisi dışında hiçbir ilaç kullanılmamalıdır. Her ne kadar gebelik zor bir süreç olsa da her türlü ağrıya en doğal yöntemle tedavi yoluna gidilmeli, hamileliğin zorlu süreçlerine boyun eğilmelidir. Bu ağrılar gelecek minik yavrunun tatlı ağrılarıdır. Yapmanız gereken en iyi şekilde sağlığınıza dikkat etmek; boyun bel kasık ağrılarına karşı hazırlıklı olmaktır. Boyun ağrınız arttı ise hemen sıcak bir duş almalı, duşta sıcak su ile boyun bölgenize masaj yapmalı ve boynunuzu sıcak tutmalısınız. Duştan çıktıktan sonra da bir saç kurutma makinesi yardımı ile o bölgeyi sıcak tutmalısınız. Gerekirse bir şal ile sarmalı ve doğru pozisyonda yatmalısınız.

mavisaglik.com/gebelikte-boyun-agrisina-ne-iyi-gelir/
“Ölüm bize ne uzak bize ne yakın ölüm.
Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm”Toprak birgün yağmurun kıymetini anlayacak;
fakat o gün yağmur yağmayacak ...
Tags:
 

Related Topics